PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Tuchowa ma być gotowa pod koniec 2019 r.

  • PAP/MN    27 października 2017 - 15:50
Obwodnica Tuchowa ma być gotowa pod koniec 2019 r.
Na realizację inwestycji samorząd województwa małopolskiego przeznaczył ponad 50 mln zł, a 85 proc. z tej kwoty pokryją środki z RPO. (fot. pixabay)

Tuchów w woj. małopolskim będzie miał obwodnicę, która zostanie oddana do użytku pod koniec listopada 2019 r. Inwestycja o wartości ponad 50 mln zł uzyskała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
W piątek (27 października) umowę na realizację zadania podpisali marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, wicemarszałek Stanisław Sorys oraz burmistrz Tuchowa Adam Drogoś.

Licząca niemal 3 km obwodnica Tuchowa zostanie poprowadzona po lewej stronie obecnego mostu na rzece Białej. Przed samym mostem powstanie rondo na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 977. Dalej obwodnica pobiegnie w kierunku Ryglic gdzie rondem połączy się z drogą powiatową. Inwestycję zakończy trzecie rondo, stanowiące połączenie z DW 977 na wysokości Dąbrówki Tuchowskiej.

Jak ocenił marszałek, obwodnica usprawni połączenie drogowe między ważnymi miastami wschodniej Małopolski: Tarnowem i Gorlicami, a także przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu na ulicach w centrum Tuchowa.

"Setki tirów przejeżdżających każdego dnia przez centrum Tuchowa, to codzienność, z którą muszą się zmagać mieszkańcy miasta. Właśnie dlatego, zależało nam, by jak najszybciej powstała obwodnica, która wyprowadzi stamtąd ruch tranzytowy" - zaznaczył Krupa.

Czytaj też: Miasto zbudowało estakadę od nowa. Ma wytrzymać 100 lat

Na realizację inwestycji samorząd województwa małopolskiego przeznaczył ponad 50 mln zł, a 85 proc. z tej kwoty pokryją środki z RPO. Zadanie wykona w systemie "zaprojektuj i zbuduj" firma Strabag.

Wicemarszałek Stanisław Sorys zaznaczył, że inwestycje drogowe to jeden z najważniejszych punktów polityki zarządu województwa małopolskiego. Zgodnie z planami, do 2023 r. powstanie w województwie 14 nowych obwodnic, zaplanowano także rozbudowę 274 km dróg wojewódzkich i modernizację 84 km już istniejących. Łącznie z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczono na ten cel ponad 2,4 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.