PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica w Kujawsko-Pomorskim otwarta

  • PAP    20 maja 2011 - 17:08
Obwodnica w Kujawsko-Pomorskim otwarta

W piątek oddano do użytku nową obwodnicę Janikowa.
Drogę zbudowano dzięki dofinansowaniu samorządu wojewódzkiego i funduszy unijnych.

Jak zaznaczył Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego otwarta w piątek trasa w Janikowie to trzecia, po Brodnicy i Pakości, obwodnica zbudowana przy udziale pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj też: Obwodnica Leżajska za ponad 36,5 mln zł

Budowa trasy kosztowała 20,85 mln zł, z czego 6,6 mln zł to dofinansowanie unijne, a kolejnych blisko 3,8 mln zł dołożył Urząd Marszałkowski.

Prawie 3-kilometrowa trasa, oprócz wyprowadzenia ruchu tranzytowego poza centrum miasta, zapewniła dogodny dojazd do terenów inwestycyjnych.

W ramach inwestycji zbudowano także fragmenty dróg łączących obwodnicę z centrum miasta, a uciążliwy dla ruchu drogowego przejazd kolejowy przebudowano na bezkolizyjny wiadukt nad torami.

- Od ponad czterech lat samorząd województwa regularnie przeznacza coraz większe nakłady na modernizację i rozbudowę sieci dróg w regionie. Infrastrukturalne inwestycje to kwestia nie tylko poprawy komfortu i skrócenia czasu podróży, ale przede wszystkim podniesienia bezpieczeństwa podróżujących - powiedział w piątek Całbecki.

W regionie kujawsko-pomorskim trwają budowy obwodnic Chełmna, Mogilna i Mroczy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.