PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica w Przemyślu jeszcze w tym roku

  • PAP    25 marca 2010 - 14:50

Wojewoda podkarpacki wydał zezwolenie na budowę obwodnicy Przemyśla. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestycja będzie kosztować ponad 327 mln zł, ma być gotowa do 2012 r.
Jak powiedział Witold Wołczyk z urzędu miasta w Przemyślu, wydana przez wojewodę decyzja była ostatnim elementem koniecznym do ogłoszenia przetargu.

- Mamy nadzieję, że jeśli wszystko przebiegnie sprawnie i przetarg zostanie szybko rozstrzygnięty i nie będzie odwołań, to rozpoczęcie prac budowlanych powinno się rozpocząć jeszcze w tym roku - dodał Wołczyk.

Budowa obwodnicy będzie kosztować w sumie ponad 327 mln zł; 187 mln zł pochodzić będzie z europejskiego programu Rozwój Polski Wschodniej; reszta to wkład własny miasta.

Jak zaznaczył Wołczyk, miasto dostało z Ministerstwa Finansów ponad 11 mln zł ze środków rezerwy subwencji ogólnej z przeznaczeniem na obwodnicę. - Pieniądze te uzupełnią wkład własny miasta - dodał.

Obwodnica połączy dwie drogi krajowe: nr 28 i 77; jej długość to niespełna 4 km. Przebiegać będzie przez kilka dzielnic Przemyśla m.in.: Budy Wielkie i Błonie. Droga przekroczy rzekę San, zatem konieczne będzie wybudowanie nowego mostu. Zakres prac obejmuje również m.in. budowę wiaduktu nad torami kolejowymi i budowę kilku przejść dla pieszych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.