Obwodnica w Przemyślu jeszcze w tym roku

Wojewoda podkarpacki wydał zezwolenie na budowę obwodnicy Przemyśla. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestycja będzie kosztować ponad 327 mln zł, ma być gotowa do 2012 r.

Jak powiedział Witold Wołczyk z urzędu miasta w Przemyślu, wydana przez wojewodę decyzja była ostatnim elementem koniecznym do ogłoszenia przetargu.

- Mamy nadzieję, że jeśli wszystko przebiegnie sprawnie i przetarg zostanie szybko rozstrzygnięty i nie będzie odwołań, to rozpoczęcie prac budowlanych powinno się rozpocząć jeszcze w tym roku - dodał Wołczyk.

Budowa obwodnicy będzie kosztować w sumie ponad 327 mln zł; 187 mln zł pochodzić będzie z europejskiego programu Rozwój Polski Wschodniej; reszta to wkład własny miasta.

Jak zaznaczył Wołczyk, miasto dostało z Ministerstwa Finansów ponad 11 mln zł ze środków rezerwy subwencji ogólnej z przeznaczeniem na obwodnicę. - Pieniądze te uzupełnią wkład własny miasta - dodał.

Obwodnica połączy dwie drogi krajowe: nr 28 i 77; jej długość to niespełna 4 km. Przebiegać będzie przez kilka dzielnic Przemyśla m.in.: Budy Wielkie i Błonie. Droga przekroczy rzekę San, zatem konieczne będzie wybudowanie nowego mostu. Zakres prac obejmuje również m.in. budowę wiaduktu nad torami kolejowymi i budowę kilku przejść dla pieszych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE