PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica w Rzepinie ułatwi dojazd na autostradę A2

  • MN    28 lipca 2016 - 10:14
Obwodnica w Rzepinie ułatwi dojazd na autostradę A2
Dojazd na autostradę A2 będzie łatwiejszy (fot. wikipedia.org)

• Spółka Strabag Infrastruktura Południe podpisała umowę z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze na budowę obwodnicy miasta Rzepin.
• Realizacja inwestycji będzie kosztować niespełna 6 mln zł netto, trasa ma powstać najpóźniej do 31 października 2017 r.
• Obwodnica zapewni dojazd do węzła autostrady A2.
Obwodnica zlokalizowana będzie na terenie gminy Rzepin, w powiecie słubickim (woj. lubuskie). Prawie w całości przebiegać będzie przez teren niezabudowany, z wyjątkiem jej końcowego odcinka o długości 70 metrów.

Jak informuje Wojciech Trojanowski, członek zarządu w Strabag, inwestycja ułatwi podróżującym komunikację z autostradą A2 i skróci czas dojazdu np. do stolicy.

Przyszła obwodnica Rzepina będzie drogą mieć długość 2,4 km. Będzie dwupasmowa o szerokości jezdni 7 m i 2-metrowych poboczach. Jej początkiem będzie rondo na przecięciu z drogą powiatową 1245F w okolicy ul. Słubnickiej i będzie kończyła się istniejącym, ale rozbudowanym o nowy wjazd rondem w ciągu dróg wojewódzkich nr 134 i 139 (ul. Mickiewicza i ul. Okrężna).

Czytaj też: Warszawa, Lublin, Kraków: inwestycje kolejowe za ponad 4 mld zł

W jej ciągu powstanie 8 zjazdów asfaltowych na wewnętrzne drogi leśne, 4 betonowe przepusty pod jezdnią obwodnicy i jezdnią projektowanego ronda oraz przepusty pod zjazdami na drogi leśne. Droga powiatowa nr 1254F przy okazji zyska nową nawierzchnię i rozbudowany układ oświetlenia. Inwestycji towarzyszyć będzie również wymiana i budowa kanalizacji deszczowej.

Inwestycja realizowana jest przy współudziale środków z Unii Europejskiej. Koszt budowy to ok. 6 mln zł netto. Całość ma być gotowa do końca października 2017 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.