PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Żywca gotowa na jesieni

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice    30 marca 2011 - 09:08
Obwodnica Żywca gotowa na jesieni

Centrum Żywca zostanie wreszcie uwolnione od ciężarówek. Kierowcy zmierzający w kierunku Suchej Beskidzkiej i Krakowa pojadą wygodną obwodnicą północną. Jej budowa już trwa
Żywiec od wielu lat czeka na budowę obwodnicy północnej – pisze katowicka „Gazeta Wyborcza”. Teraz wszystkie samochody jadące w kierunku Krakowa muszą zjechać z tzw. nowego mostu na Sole na ul. Żeromskiego, a potem skręcić w ul. Sienkiewicza.

Ciężarówki przejeżdżają przez ścisłe centrum miasta, które zwłaszcza w godzinach szczytu jest potwornie zakorkowane.

Zaplanowano, że obwodnica zacznie się przy rondzie za nowym mostem, pobiegnie obok zakładów mięsnych i oczyszczalni ścieków do ul. Sienkiewicza, gdzie w rejonie stacji benzynowej powstanie nowe rondo.

Od tego miejsca zostanie również przebudowany istniejący odcinek drogi wojewódzkiej 946 do skrzyżowania z ul. Beskidzką. Wybudowany zostanie m.in. trzeci pas drogowy pod tzw. Górę Burgałowską, dzięki czemu auta osobowe będą mogły wyprzedzać wolne ciężarówki.

Wyczekiwana budowa wreszcie się rozpoczęła. Największy postęp widać na przebudowywanym odcinku drogi wojewódzkiej. Termin ukończenia inwestycji, wyznaczony na 30 września, chociaż napięty, nie jest obecnie zagrożony.
Budowa będzie kosztować ponad 16 mln zł – pisze katowicka „Gazeta Wyborcza”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.