PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnicę Szczuczyna zbudują Hiszpanie

  • PAP    9 maja 2012 - 16:32
Obwodnicę Szczuczyna zbudują Hiszpanie

Hiszpańska firma FCC Construccion SA złożyła najtańszą ofertę w przetargu na budowę obwodnicy Szczuczyna (Podlaskie) na planowanej drodze S 61. Firma zaproponowała 124, 8 mln zł - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.
W środę otwarto przetargowe oferty.

O kontrakt ubiegało się 15 oferentów. Jak poinformował rzecznik GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski, drugą co do wartości ofertę złożyła firma Hydrogeo-Polska SA (124,99 mln zł). Najdroższa oferta opiewała na 180 mln zł.

Firmy mają teraz 10 dni na składanie odwołań. Cena była jedynym kryterium wyboru wykonawcy. Wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 15 miesięcy od dnia rozpoczęcia robót.

Obwodnica Szczuczyna ma mieć 8 km długości. Ma być realizowana przy wsparciu dotacją z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej w wysokości 33,6 mln zł. Jak podawała wcześniej GDDKiA, inwestycja ma się zacząć w drugiej połowie 2012 roku. Budowa ma potrwać do końca 2013 roku.

Obwodnica Szczuczyna ma być elementem planowanej drogi ekspresowej S61, prowadzącej od granicy polsko-litewskiej w Budzisku do centralnej części kraju (przez Łomżę i Ostrów Mazowiecką) i będącej częścią Via Baltica. Planowane na tej trasie także dwie inne tzw. małe obwodnice: Stawisk i Bargłowa Kościelnego mają odciążyć te miejscowości od ruchu tranzytowego.

W przetargu na obwodnicę Stawisk wyłoniono na początku maja najtańszą ofertę (98,5 mln zł - Hydrogeo-Polska SA z chorwackim partnerem), choć formalnego rozstrzygnięcia przetargu jeszcze nie ma. Przetarg na obwodnicę Bargłowa nie został jeszcze ogłoszony.

Obwodnica Szczuczyna ma biec po zachodniej części miasta. Będzie drogą jednojezdniową z możliwością zbudowania w przyszłości drugiej nitki. Powstaną drogi dojazdowe, chodniki, oświetlenie. Droga będzie wygrodzona, by nie mogły na nią wtargnąć zwierzęta. Powstanie także most na rzece Wissa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • a, 2013-06-05 12:56:33

    Jak na razie wszyscy się zwinęli-budowa stoi-kiedy ruszy nie wiadomo