PARTNER PORTALU
  • BGK

Oceniono wnioski do dofinansowania

  • EM    4 grudnia 2013 - 18:03
Oceniono wnioski do dofinansowania

Zakończyła się ocena merytoryczna wniosków na realizację Programów Rewitalizacji Społecznej. Rekomendację do dofinansowania uzyskało dziewięć wniosków, sześć skierowano do negocjacji.
Konkurs stanowi jedną z możliwości rozwiązania problemów nierównomiernego i niezrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego gmin, w których występują obszary zdegradowane gospodarczo i podwyższony stopień wykluczenia społecznego, a także jest uzupełnieniem działań podejmowanych w ramach Lokalnych Programów Rewitalizacji współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Przedmiotem konkursu jest zainicjowanie działań na rzecz społeczności lokalnych poprzez przetestowanie i wdrożenie opracowanych rozwiązań dotyczących rewitalizacji społecznej oraz partnerstw lokalnych w ramach partnerskich Programów Rewitalizacji Społecznej stanowiących integralne części Lokalnych (Gminnych) Programów Rewitalizacji oraz uzyskanie dofinansowania do proponowanych modelowych rozwiązań zarówno w zakresie działań podejmowanych na rzecz grup docelowych, jak i modelowych rozwiązań w zakresie partnerstwa lokalnego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.