PARTNER PORTALU
  • BGK

Ochotnicy wzięli się za rewitalizację parku

  • dziennik.swidnica.pl    15 października 2011 - 15:30

Po raz trzeci park przypałacowy w Morawie (powiat świdnicki) zapełnił się ochotnikami, którzy wykonują prace rewitalizacyjne. Będą one służyły przygotowaniu zespołu parkowo-pałacowego w Morawie do włączenia w szlak kulturowy VIA SACRA.
Morawski park w stylu angielskim razem z pałacem wybudowanym w roku 1864 przez rodzinę von Kramsta tworzy zabytkowy kompleks, który znany jest od 1994 roku jako miejsce spotkań polsko-niemieckich, ośrodek kształcenia oraz charytatywne przedszkole.W ostatnich latach udało się przeprowadzić niektóre niezbędne prace remontowe w pałacu, natomiast park wciąż jest bardzo zaniedbany.

Celem polsko-niemieckich warsztatów jest przywrócenie zabytkowemu parkowi jego dawnej świetności. W pracach uczestniczy 50 uczestników z Niemiec i tyluż z Polski. Odtworzona zostanie między innymi oś widokowa przebiegająca z wieży pałacowej w stronę góry Ślęża. Oprócz koordynowanych przez specjalistów prac praktycznych, w programie przewidziane są wykłady oraz część kulturalna. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Warsztaty w Morawie organizowane są w ramach projektu „Bez Granic. Odkrywamy i chronimy krajobraz kulturowy Górnych Łużyc i Dolnego Śląska.“, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu. Ochotnicy pracować będą do niedzieli. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.