PARTNER PORTALU
  • BGK

Ochotnicy wzięli się za rewitalizację parku

  • dziennik.swidnica.pl    15 października 2011 - 15:30

Po raz trzeci park przypałacowy w Morawie (powiat świdnicki) zapełnił się ochotnikami, którzy wykonują prace rewitalizacyjne. Będą one służyły przygotowaniu zespołu parkowo-pałacowego w Morawie do włączenia w szlak kulturowy VIA SACRA.
Morawski park w stylu angielskim razem z pałacem wybudowanym w roku 1864 przez rodzinę von Kramsta tworzy zabytkowy kompleks, który znany jest od 1994 roku jako miejsce spotkań polsko-niemieckich, ośrodek kształcenia oraz charytatywne przedszkole.W ostatnich latach udało się przeprowadzić niektóre niezbędne prace remontowe w pałacu, natomiast park wciąż jest bardzo zaniedbany.

Celem polsko-niemieckich warsztatów jest przywrócenie zabytkowemu parkowi jego dawnej świetności. W pracach uczestniczy 50 uczestników z Niemiec i tyluż z Polski. Odtworzona zostanie między innymi oś widokowa przebiegająca z wieży pałacowej w stronę góry Ślęża. Oprócz koordynowanych przez specjalistów prac praktycznych, w programie przewidziane są wykłady oraz część kulturalna. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Warsztaty w Morawie organizowane są w ramach projektu „Bez Granic. Odkrywamy i chronimy krajobraz kulturowy Górnych Łużyc i Dolnego Śląska.“, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu. Ochotnicy pracować będą do niedzieli. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.