PARTNER PORTALU
  • BGK

Ochronią się przed hałasem drogowym

  • m-ce24.pl    19 czerwca 2011 - 15:05
Ochronią się przed hałasem drogowym

Firma Skanska z Warszawy z oddziałem w Katowicach podpisała umowę na budowę zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż drogi ekspresowej S1 w Mysłowicach.
Inwestorem przedsięwzięcia jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wartość kontraktu to prawie 8,5 mln zł brutto. Droga ekspresowa S1 łącząca Pyrzowice z Czechami oraz czeską drogą ekspresową R48 biegnie przez obszar województwa śląskiego i część małopolskiego. Łączna długość tego odcinka to ok. 130 km.

Mysłowiczanie zamieszkujący tereny położone przy trasie S1 są narażeni na duże natężeniu ruchu i hałasu. Rozpoczynająca się właśnie budowa zabezpieczeń przeciwhałasowych ma przyczynić się do poprawy warunków życia mieszkańców pobliskich domów i gospodarstw na odcinku ok. 2 kilometrów poprzez zmniejszenie dokuczliwego i uciążliwego hałasu.

Czytaj też: Ruda Śląska opracuje mapę akustyczną

- Projektowany ekran akustyczny składa się z 5 odcinków rozciągających się między węzłami „Brzęczkowice" a „Dziećkowice". Ekrany akustyczne, które zamontujemy będą nietypowe pod względem ich wysokości. Przeciętne ekrany mają wysokość od 4 do 5 metrów. Te, które zamontujemy, to bariery dźwiękoszczelne o wysokości aż 8 metrów - mówi Zbigniew Hamerlik, menadżer Projektu. Prace przy budowie zabezpieczeń akustycznych mają zakończyć się w połowie listopada tego roku.

Skanska posiada wieloletnie doświadczenie w budowie obiektów drogowo-mostowych, w tym również ekranów akustycznych wzdłuż budowanych dróg. Na Śląsku firma wybudowała m. in. ponad kilometrowy odcinek ekranów akustycznych przy Drogowej Trasie Średnicowej „Zachód" na terenie Rudy Śląskiej oraz 4-kilometrowy odcinek ekranów przy budowie północnej obwodnicy Lublińca.

W ciągu najbliższych tygodni firma przystąpi także do gruntownej przebudowy ul. Katowickiej w Mysłowicach (oceń prezydenta).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.