PARTNER PORTALU
  • BGK

Od 24 lutego zamknięta droga Blizanowice – Trestno

  • JL    24 lutego 2016 - 08:36
Od 24 lutego zamknięta droga Blizanowice – Trestno

Droga Blizanowice – Trestno będzie remontowana przez sześć miesięcy. Fot. Wrocław.pl

Trasa stanowi bardzo dogodny wjazd do Wrocławia łączący Wschodnią Obwodnicę z pl. Wróblewskiego i Społecznym. Ponowne jej otwarcie nastąpi we wrześniu.
Droga Blizanowice – Trestno idzie do remontu na ponad sześć miesięcy. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę remontu, który prowadzić będzie firma Radpol.

Zakaz ruchu na odcinku Trestno – pętla nie dotyczy jedynie autobusów i obsługi gruntów rolnych. Dojazd do Blizanowic będzie możliwy jedynie od strony Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Remont obejmie ponad kilometrowy odcinek drogi. Jezdnia ma zostać poszerzona do 5 metrów, powstaną też pobocza.

Z budżetu państwa na remont pójdzie niemal 2 mln zł, resztę dołożą samorządy i prywatna firma. Powiat wrocławski dołoży 300 tys. zł, gmina Czernica – 100 tys. zł, powiat oławski i gmina Długołęka – po 10 tys. zł, prywatna firma Dublet – 20 tys. zł.

Gruntownego remontu domagał się od dawna burmistrz Siechnic. Droga, którą codziennie rano i po południu kursują setki samochodów jest wąska (ma 3,5 metra szerokości), bardzo kręta, nie ma poboczy, chodników, a jej nawierzchnia jest dziurawa.

Z powodu fatalnego stanu była już zamykana na przełomie 2013/2014 r. A także w lecie 2015 r., gdy została zamknięta w trybie awaryjnym, bo jeżdżenie nią zagrażało bezpieczeństwu. Wówczas naprawiono nawierzchnię, zrobiono też trzy progi zwalniające.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: