PARTNER PORTALU
  • BGK

Od czerwca nowa stacja Łódź Widzew

  • pt    1 kwietnia 2014 - 14:29
Od czerwca nowa stacja Łódź Widzew

Kończy się budowa nowej stacji Łódź Widzew. Już w połowie czerwca pierwsze pociągi pojadą po nowych torach i zatrzymają się przy pierwszym nowym peronie.
Prace trwają od kilku miesięcy. Wykonawca rozebrał już ponad 38 km torów, a docelowo wymienionych ma być niemal 49 km. 14 czerwca do użytku oddana zostanie część zmodernizowanych i nowo położonych szyn wraz z rozjazdami i siecią trakcyjną oraz nowy peron.

Dzień później zostaną zamknięte stare perony - nr 1 i 2 - wraz z przyległymi do nich torami. Ruch pociągów zostanie przeniesiony na nowe tory i nowy peron.

Perony i przejście podziemne będą dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, niedowidzących oraz podróżnych  z cięższym bagażem i opiekunów z dziećmi.

Powstaje również nowe Lokalne Centrum Sterowania, które będzie wyposażone w komputerowy system sterowania ruchem kolejowym. Usprawni ono zarządzanie pociągami na liniach np. do Zgierza, do stacji Łódź Fabryczna i do stacji Łódź Chojny.

Pod koniec sierpnia, otwarta zostanie zmodernizowana trasa z Widzewa do Zgierza. Inwestycja ta obejmuje przebudowę torów na długości ponad 12 kilometrów. Po zakończeniu prac przejazd pociągiem aglomeracyjnym ze Zgierza do stacji Łódź Widzew zajmie około 15 minut, a maksymalna prędkość pociągów wyniesie 100 km/h.

Budowa prowadzona jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej Warszawa – Łódź, etap II Lot B - odcinek Łódź Widzew – Łódź Fabryczna ze stacją Łódź Fabryczna oraz budową części podziemnej dworca Łódź Fabryczna przeznaczonej dla odprawy i przyjęć pociągów  oraz obsługi podróżnych”. Całkowity koszt umowy wynosi 238 mln zł

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • jerzy, 2014-04-02 10:35:49

    oby tylko to przystosowanie przejśc podziemnych dla osób niepełnosprawnych i z ciężkim bagażem nie skończyła się tak jak na dworcu Kaliskim.Windy tam zainstalowane są zamknięte,a osoby chcące z nich skorzystac muszą szukac osób je obsługująch co nie jest pewne,że zakończy się to sukcesem...  rozwiń