PARTNER PORTALU
  • BGK

Od czerwca radomskie sądy w nowej siedzibie

  • pt/pap    10 marca 2016 - 18:48
Od czerwca radomskie sądy w nowej siedzibie
Wizualizacji radomskich sądów (fot.wgstudio.pl)

• W połowie roku ma zakończyć się budowa nowej wspólnej siedziby radomskich sądów.
• To największa od lat inwestycja wymiaru sprawiedliwości w regionie radomskim. Koszt budowy wynosi ok. 60 mln zł.
 Przedsięwzięcie finansowane jest z budżetu państwa.Do nowych budynków ma być przeniesiony sąd rejonowy, który teraz rozproszony jest w kilku miejscach, oraz część wydziałów z sądu okręgowego.

"Warunki pracy i obsługi interesantów po przeprowadzce znacznie się poprawią - powiedział w czwartek na konferencji prasowej dyrektor Sądu Okręgowego w Radomiu Jan Kulig.

W nowej siedzibie sądu ma być ponad 30 sal rozpraw, w tym m.in. dwie z oszklonymi pomieszczeniami dla niebezpiecznych przestępców. Obok sal rozpraw będą znajdować się pokoje narad dla sędziów i pomieszczenia dla świadków. Obiekt wyposażony ma być w nowoczesne systemy dozoru.

Kulig powiedział, że zgodnie z deklaracją wykonawcy, prace budowlane powinny się zakończyć w czerwcu. W ocenie dyrektora roboty są zaawansowane na poziomie ok. 80 proc.

Na początku przyszłego roku mają rozpocząć się przeprowadzki poszczególnych wydziałów oraz sądowych archiwów. Pierwsze rozprawy powinny się tam odbywać w I kwartale 2017 r. Na wyposażenie nowej siedziby i zakup niezbędnego sprzętu sąd otrzymał 15 mln zł.

W Sądzie Okręgowym w Radomiu pracuje na etatach 187 osób, z czego 41 stanowią etaty sędziowskie; pozostali pracownicy to urzędnicy sądowi, asystenci, kuratorzy i obsługa sądów. W Sądzie Rejonowym pracuje 54 sędziów. Średnio rocznie na jednego sędziego rejonowego przypada ok. 500 spraw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.