PARTNER PORTALU
  • BGK

Od dwóch lat szukają inwestora

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    17 lutego 2011 - 10:13
Od dwóch lat szukają inwestora

Władze Katowic od dwóch lat nie potrafią znaleźć inwestora dla parkingu podziemnego, który chcą wybudować w formule PPP.
Jak precyzuje  "Dziennik Zachodni", w Katowicach parkingi mają być dwa, oba w centrum - pod ulicą Dworcową i placem Chrobrego. Nadziei na sukces inwestycji nie daje jednak przykład Poznania, bo tam też się nie udaje. (Czytaj też: Na parking jeszcze poczekają)

Oba miasta chcą parkingów budowanych w formule PPP, czyli w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Jest to teoretycznie wygodny sposób na inwestycje, który nie obciąża budżetu gminy. To miasta oferują grunty pod inwestycję i szukają na przykład operatorów, którzy parkingi wybudują i będą nimi zarządzać - pisze "Dziennik Zachodni".

Katowice w tej formule chcą budować parkingi, park wodny oraz szukają zarządcy Spodka. Poszukiwania inwestorów są jednak bezskuteczne.

Do podobnych inwestycji szykuje się też Warszawa. Stolica ma listę 20 inwestycji, które chciałaby, aby realizowali inwestorzy, w tym parkingi czy publiczne toalety. Zaczyna od przetargu na 1,5 tys. wiat przystankowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.