PARTNER PORTALU
  • BGK

Od lipca znów remonty torowiska w Warszawie

  • AT    29 czerwca 2012 - 09:13
Od lipca znów remonty torowiska w Warszawie

Od wtorku, 3 lipca, Tramwaje Warszawskie będą kontynuowały modernizację torowiska na ul. Marszałkowskiej. Po raz pierwszy w centrum Warszawy na torowisku pojawi się trawa.
Harmonogramy planowanych remontów i inwestycji zakładały wstrzymanie lub ograniczenie prac podczas UEFA EURO 2012 w rejonach,  które były ważne dla przeprowadzenia mistrzostw (okolice Stadionu Narodowego, Strefy Kibica, itp.).
Po zakończeniu turnieju, już od nocy z poniedziałku na wtorek, na ul. Marszałkowską wrócą Tramwaje Warszawskie. Kontynuowana będzie modernizacja torów od pl. Zbawiciela do ul. Widok.

Tory na odcinku między ul. Widok i ul. Królewską zostaną wyregulowane. Wszystkie te prace będą wykonane przy wykorzystaniu wyłączenia ruchu tramwajowego na ul. Marszałkowskiej na potrzeby budowy centralnego odcinka II linii metra.

Remont na ul. Marszałkowskiej podzielony jest na trzy główne etapy. W pierwszej kolejności wykonywane były prace pomiędzy pl. Zbawiciela a ul. Piękną.

<!-- pagebreak //-->

Jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw ekipy remontowe wymieniły torowisko. Na pl. Konstytucji wymieniono także słupy trakcyjne, a na całym modernizowanym odcinku wykonano montaż i regulację sieci trakcyjnej. Pomiędzy pl. Zbawiciela a ul. Waryńskiego na specjalnym podłożu między torami zostanie wkrótce zasiana trawa.

W drugim etapie prac wyremontowane zostaną tory od ul. Pięknej do Żurawiej, w tym pięć przejazdów drogowych przez torowisko na skrzyżowaniach z ulicami: Piękna, Wilczą, Hożą, Wspólną, Żurawią.

Trzeci etap to modernizacja torowiska pomiędzy ul. Żurawią a Widok wraz z przejazdami na rondzie Dmowskiego. Na całym odcinku wymienione zostaną podbudowa pod torowiskiem, podkłady i szyny. Tramwajarze przebudują też siedem platform przystankowych (na  pl. Konstytucji, przy ul. Hożej, na rondzie Dmowskiego oraz na przystanku przed pl. Zbawiciela, znajdującym się po stronie północnej).

Prace pomiędzy pl. Konstytucji a rondem Dmowskiego zostały podzielone na kilka podetapów. Wiążą się one ze zmianami w organizacji ruchu – zamykane będą poprzeczne przejazdy przez torowisko, a obie jezdnie ul. Marszałkowskiej będą zawężane o pasy przyległe do torowiska.

W nocy z 2 na 3 lipca rozpoczną prace przygotowawcze, polegające na wykonaniu objazdu i przejazdów przez torowisko na skrzyżowaniach z ulicami Wilczą i Żurawią. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.