PARTNER PORTALU
  • BGK

Od Staszowa do Osieka już jeżdżą nową drogą

  • AW    23 września 2014 - 16:08
Od Staszowa do Osieka już jeżdżą nową drogą

Zakończyły się prace budowlane na odcinku drogi wojewódzkiej nr 765 na odcinku ze Staszowa do Osieka. Tym samym zakończyła się przebudowa 54 kilometrowej drogi wojewódzkiej Chmielnik – Osiek, łączącej wschód kraju ze Śląskiem.
Jak przypomina urząd gminy, w 2006 roku podpisano w Staszowie porozumienie dotyczącego poprawy infrastruktury i przebudowy drogi wojewódzkiej nr 765 Chmielnik - Osiek przebiegającej przez Szydłów i Staszów.

Po ośmiu latach od tego spotkania udało się krok po kroku zrealizować plan, począwszy od przygotowania pełnej dokumentacji technicznej, po wykonanie całej inwestycji. Realizację zadania podzielono na dwa etapy. W pierwszym wykonano rozbudowę odcinka z Chmielnika do Staszowa z budową bardzo ważnej pod względem komunikacyjnym obwodnicy Kurozwęk. Inwestycję zakończono w 2012 roku.

Drugi etap rozbudowy rozpoczął się w 2013 roku, a inwestycję na odcinku drogi 765 Staszów - Osiek połączono z budową obwodnicy Osieka łączącej drogę wojewódzką 765 z drogą krajową nr 79. Budowa obwodnicy trwa, ale prace na drodze wojewódzkiej już się zakończyły. 17 września oficjalnie otwarto rozbudowany odcinek.

Tym samym udostępniono podróżującym ważny szlak komunikacyjny łączący wschodnią Polskę ze Śląskiem. Drogę dostosowano do parametrów trasy „G".

Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej wybudowano chodniki, zatoki autobusowe. Rozbudowa 54 kilometrowego odcinka trasy nr 765 kosztowała blisko 120 milionów złotych z czego 70,5 miliona złotych to dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.