PARTNER PORTALU
  • BGK

Odbiór parku technologii i logistyki

  • PAP    5 listopada 2012 - 10:50
Odbiór parku technologii i logistyki

Na początku grudnia br. nastąpi odbiór Parku Technologii i Logistyki Przemysłu Interior w Nowej Soli.
Park rozpocznie działalność od nowego roku, ma być magnesem dla inwestorów i służyć wdrażaniu nowoczesnych technologii. Jak poinformowała rzecznik Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Ewa Batko, Parkiem będzie zarządzała spółka powołana przez gminę - Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy Interior.

W ramach wybudowanej infrastruktury dla nowo powstających firm przygotowano przestrzeń na rozpoczęcie własnej działalności bądź rozwoju dotychczasowej.

Na terenie parku powstały multimedialne sale wykładowe, sale konferencyjne wyposażone w sprzęt audiowizualny oraz system tłumaczeń symultanicznych, w pełni wyposażone powierzchnie biurowe i laboratoryjne - wyposażone w niezbędne urządzenia i oprogramowania oraz halę magazynowo-produkcyjną o powierzchni 1500 metrów kwadratowych.

W budynku głównym oraz w hali zlokalizowano pięć pomieszczeń laboratoryjnych, z czego w ramach projektu wyposażone zostaną trzy: informatyczne, komory solnej - umożliwiające badanie odporności korozyjnej powłok lakierniczych i laboratorium metrologii umożliwiające pomiary różnych kształtów powierzchni.

Serce parku stanowi jedna z najnowocześniejszych w Polsce serwerownia - Data Center, która zapewni dostęp do najnowszych technologii przetwarzania danych.

„Interior powstał w celu podnoszenia poziomu zaawansowania technologicznego regionu. Jego głównym celem będzie wzmacnianie przedsiębiorczości w regionie oraz wspieranie współpracy przemysłu z nauką. Od nowego roku park ruszy pełną parą" - powiedziała Batko.

Park znajduje się na granicy administracyjnej miasta w sąsiedztwie terenów Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt jego budowy wyniósł 20 mln zł, z czego 50 proc. tej kwoty Nowa Sól pozyskała z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W parku siedziby będą miały m.in. firmy: Sinersio Polska, Audit Doradztwo personalne, Top Serwis, Akson Elektro, Klaster Automatyki i Robotyki Exterior, P.P.H. Saton. Interior podpisał również listy intencyjne o współpracy z wieloma firmami z Nowej Soli i regionu lubuskiego.

„Wynajem powierzchni biurowych oraz laboratoryjnych dedykowany jest zwłaszcza firmom, które wiążą swoją przyszłość z innowacyjnymi technologiami. Interior będzie świadczył usługi laboratoryjne na rzecz firm i brał udział we wspólnych projektach badawczych" - powiedziała Batko.

Rzecznik dodała, że w ofercie parku znajdą się także usługi informacyjne, doradcze i promocyjne, a na terenie obiektu znajdzie się nawet żłobek dla dzieci pracowników firm ze strefy ekonomicznej.

Od marca przyszłego roku ruszy także projekt „Akcelerator innowacji - centrum synergii nauki i biznesu" dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego partnerami są: Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Park Eureka z Poznania oraz nowosolski Park Interior. Projekt zakłada prowadzenie w Nowej Soli staży i szkoleń dla przedsiębiorców i naukowców.

W parku swą siedzibę będzie także miał nowosolski oddział Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej oferujący usługi doradcze, informacyjne, szkoleniowe na rzecz przedsiębiorców w ramach licznych projektów np. funduszu pożyczkowego czy finansowania zwrotnego dla mikro i małych firm.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.