Odbiór techniczny ulic Grudziądza

Trwają odbiory techniczne przebudowy ulic Starego Miasta w Grudziądzu w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Grudziądza na lata 2009-2015.
Odbiór techniczny ulic Grudziądza

Wartość projektu wynosiła ponad 14,6 mln zł, natomiast dofinansowanie ok. 9,3 mln zł. Wykonawcą zadania była grudziądzka firma Prasbet. Otwarcie dla ruchu ul. Spichrzowej planowane jest na początku grudnia br.

- Głównym celem tego przedsięwzięcia było odrestaurowanie i uporządkowanie zabytkowej przestrzeni miejskiej. Cieszę się, że zrealizowaliśmy nasze założenia. W połączeniu z kolejnymi projektami, m.in. rewitalizacją terenów poprzemysłowych i Góry Zamkowej ten zakątek miasta jeszcze zyska na atrakcyjności - mówi prezydent Robert Malinowski.

Jak przypomina magistrat, inwestycja była realizowana od 2010 r. i obejmowała Rynek, Plac Miłośników Astronomii oraz ulice: Zamkową, Spichrzową, Wodną, Tkacką, Kościelną, Starorynkową - od ul. Długiej do ul. Kościelnej, Długą - od ul. Starorynkowej do ul. Murowej, Murową - od ul. Starej do ul. Długiej, Ratuszową, Prostą, Reja, Poprzeczną, Pańską, Szkolną - od ul. Pańskiej do torowiska tramwajowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE