PARTNER PORTALU
  • BGK

Odbiór techniczny ulic Grudziądza

  • GK    29 listopada 2012 - 11:51
Odbiór techniczny ulic Grudziądza

Trwają odbiory techniczne przebudowy ulic Starego Miasta w Grudziądzu w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Grudziądza na lata 2009-2015.
Wartość projektu wynosiła ponad 14,6 mln zł, natomiast dofinansowanie ok. 9,3 mln zł. Wykonawcą zadania była grudziądzka firma Prasbet. Otwarcie dla ruchu ul. Spichrzowej planowane jest na początku grudnia br.

- Głównym celem tego przedsięwzięcia było odrestaurowanie i uporządkowanie zabytkowej przestrzeni miejskiej. Cieszę się, że zrealizowaliśmy nasze założenia. W połączeniu z kolejnymi projektami, m.in. rewitalizacją terenów poprzemysłowych i Góry Zamkowej ten zakątek miasta jeszcze zyska na atrakcyjności - mówi prezydent Robert Malinowski.

Jak przypomina magistrat, inwestycja była realizowana od 2010 r. i obejmowała Rynek, Plac Miłośników Astronomii oraz ulice: Zamkową, Spichrzową, Wodną, Tkacką, Kościelną, Starorynkową - od ul. Długiej do ul. Kościelnej, Długą - od ul. Starorynkowej do ul. Murowej, Murową - od ul. Starej do ul. Długiej, Ratuszową, Prostą, Reja, Poprzeczną, Pańską, Szkolną - od ul. Pańskiej do torowiska tramwajowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.