PARTNER PORTALU
  • BGK

Odblokują budowę Stadionu Śląskiego?

  • wnp.pl    29 sierpnia 2013 - 13:10
Odblokują budowę Stadionu Śląskiego?

Samorząd woj. śląskiego podpisał z GMP Architekten umowę na projekt zamienny zadaszenia Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Modernizacja obiektu została wstrzymana przeszło dwa lata temu właśnie z powodów problemu z budową zadaszenia obiektu.
- Podpisanie tej umowy ma kluczowe znaczenie dla dalszej realizacji inwestycji. Dzięki niej spełniamy wszystkie najlepsze standardy bezpieczeństwa tego stadionu, podwyższamy je do maksymalnych wartości - poinformował Arkadiusz Chęciński, członek zarządu województwa odpowiedzialny z modernizację Stadionu Śląskiego.

- Ta umowa zapewnia nam również wszelkie instrukcje związane z monitoringiem stadionu, jego zadaszenia, z odśnieżaniem i wszystkimi innymi najważniejszymi rzeczami związanymi z bezpieczeństwem - dodał.

Czytaj też: Stadion Ślaski ma już prezesa

Władze województwa podały, że projekt zakłada m.in. maksymalne podwyższenie norm bezpieczeństwa, opracowanie systemu monitoringu konstrukcji, jak i monitorowania konstrukcji dla rzeczywistego obciążenia dachu śniegiem, opracowanie wytycznych do instrukcji odśnieżania zadaszenia, konserwacji konstrukcji zadaszenia i kontroli konstrukcji zadaszenia, instrukcji mocowania dodatkowych obciążeń w czasie imprez.

Nowe łączniki lin radialnych i obwodowych pierścienia rozciąganego zostaną wykonane ze stali walcowanej. Zawarta umowa obejmuje też nadzór nad realizacją i doradztwo techniczne.

Zgodnie z podpisanym dokumentem zamienna dokumentacja projektowa w zakresie umożliwiającym wystąpienie z wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę powinna zostać wykonana przez projektanta w terminie 42 dni od daty podpisania umowy.

- W tym terminie powinna również zostać również wykonana dokumentacja umożliwiająca sporządzenie wyceny nowych łączników oraz wzmocnień konstrukcji. Następnym etapem będzie przekazanie w terminie 120 i 150 dni pozostałej dokumentacji, w tym strategii monitoringu konstrukcji, badań modelowych, instrukcji konserwacji itd. - poinformowano.

Dotrzymanie terminów ma umożliwić wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie na budowę, a jeśli postępowanie administracyjne przebiegać będzie sprawnie - również na jego uzyskanie jeszcze w 2013 r.

20 czerwca konsorcjum Hochtief Polska, Hochtief Solutions, Mostostal Zabrze oraz Thermoserr odstąpiło od umowy zawartej z samorządem woj. śląskiego na modernizację Stadionu Śląskiego.

Cały artykuł czytaj tu

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.