Odbudowa zniszczonych dróg we Włocławku

  • GK/wloclawek.pl
  • 09-05-2011
  • drukuj
Miejski Zarząd Dróg we Włocławku ponownie ogłosił przetarg na przebudowę nawierzchni dróg powiatowych i gminnych na terenie miasta.
Odbudowa zniszczonych dróg we Włocławku

Poprzedni został unieważniony, bo cena oferty najkorzystniejszej znacznie przekraczała możliwości finansowe MZD, który zamierzał przeznaczyć w tym roku na ten cel 6 mln zł.

Prace będą polegały na frezowaniu istniejących nawierzchni i ułożeniu nowych dywaników bitumicznych na całej powierzchni jezdni. Będą to gruntowne remonty najbardziej zniszczonych po zimie ulic, w szczególności tych na których występuje duże natężenie ruchu.

W pierwszej kolejności planowane jest ułożenie dywaników bitumicznych na ulicach: Wiejskiej (na odcinku od ul. Długiej do ul. Planty II), Chopina (na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Chmielnej) oraz Wroniej (od ul. Chopina do ul. Okrzei).

Po podpisaniu umowy z wykonawcą zostanie ustalona lista ulic, na których zostaną ułożone dywaniki. Miejski Zarząd Dróg szacuje, że w roku bieżącym przebudowane będzie ok. 67 tys. m kw. powierzchni ulic, ok. 1,1 tys. m kw. powierzchni zatok autobusowych, ok. 990 m b. krawężników, ok. 4,9 tys. m kw. powierzchni oznakowania poziomego, wymienionych 55 szt. zaworów, 210 szt. wpustów ulicznych i 195 szt. studzienek.

Oferty należy składać do 20 maja tego roku. Prace zakończą się 30 września. Na pozostałych, zniszczonych w czasie zimy ulicach, które nie zakwalifikują się na powyższą listę będą prowadzane bieżące remonty istniejących ubytków w nawierzchniach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE