PARTNER PORTALU
  • BGK

Odbudowany ratusz w Tolkmicku: atrakcja turystyczna i siedziba gminy

  • PAP    14 października 2014 - 17:02
Odbudowany ratusz w Tolkmicku: atrakcja turystyczna i siedziba gminy

W Tolkmicku zakończyła się odbudowa ratusza - jest w nim nowa siedziba gminy i atrakcje dla turystów: sale wystawowe i wieża widokowa. Władze miasta liczą, że dzięki nim Tolkmicko stanie się bardziej popularne dla gości.
Ratusz miejski w Tolkmicku zbudowano od podstaw - inwestycja trwała blisko 2 lata i kosztowała 8,5 mln zł, z czego połowę stanowiły środki unijne. Oficjalnie budynek zostanie otwarty w czwartek.

"Bez unijnego wsparcia nie mielibyśmy szans na realizację tak dużej inwestycji" - powiedział PAP burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz.

Czytaj też: Nowa hala sportowa w Rybniku (zdjęcia)

Budowa ratusza, którego architektura nawiązuje do tradycyjnej w tych okolicach (budynek z czerwonej cegły z elementami białego tynku) była powiązana z rewitalizacją okolicy, tj. zbudowaniem i wybrukowaniem rynku i przyległych uliczek.

"Dzięki temu w Tolkmicku powstało centrum, w którym mogą się zatrzymać turyści" - powiedział Lemanowicz. Zatrzymaniu turystów w Tolkmicku mają pomóc m.in. umiejscowione w nowym budynku dwie sale wystawowe, w których będzie można oglądać ekspozycję przygotowaną przez elbląskie muzeum oraz wystawę prac plastycznych uczniów szkoły plastycznej z Gronowa Elbląskiego. Dodatkowo turyści będą mogli także podziwiać Zalew Elbląski z wieżyczki widokowej nowego gmachu.

Czytaj też: Rewitalizacja zabytkowej XIX-wiecznej famuły w Łodzi

"Dotąd nie było u nas dla turystów żadnych atrakcji, dlatego nie zatrzymywali się u nas dłużej. Mamy nadzieję, że się to zmieni" - powiedział PAP burmistrz Lemanowicz.

Tolkmicko leży nad Zalewem Wiślanym. Miasteczko ożywia się latem, zwłaszcza, gdy przez Zalew kursuje do Krynicy Morskiej tramwaj wodny. W samym Tolkmicku mieszka 3,7 tys. ludzi, a całej gminie - 6,7 tys. ludzi. Większość z nich pracuje poza Tolkmickiem, np. w Elblągu.

Budynek, w którym do teraz mieściła się siedziba gminy, zostanie wystawiony na sprzedaż.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.