PARTNER PORTALU
  • BGK

Odcinek A2 i węzeł S2-S17-A2: Przetarg rozstrzygnie się w tym roku

  • wnp    3 października 2016 - 09:36
Odcinek A2 i węzeł S2-S17-A2: Przetarg rozstrzygnie się w tym roku
fot.PTWP

GDDKiA wysłała zaproszenia do składania ofert cenowych w przetargach na budowę autostrady A2 na odcinku węzeł Lubelska - obwodnica Mińska Mazowieckiego oraz węzeł Lubelska, który połączy S2 z S17 oraz A2.
Jak podała GDDKiA, w przetargu na odcinek A2 zaproszenia wysłano łącznie do 19 wykonawców, czyli do wszystkich, którzy aplikowali o udział w postępowaniu. Termin składania ofert mija 5 grudnia.

Przetarg podzielono na dwa zadania. Pierwsza część obejmuje trasę od węzła Lubelska (bez węzła) do węzła Konik (z węzłem) o długości ok. 5,6 km.

Natomiast drugie zadanie to odcinek od węzła Konik (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego o długości ok. 9 km.

Trasa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Planowany przez GDDKiA termin rozpoczęcia realizacji inwestycji (prac projektowych oraz robót budowlanych) to grudzień 2016 r.

Planowany termin rozpoczęcia realizacji inwestycji (prac projektowych oraz robót budowlanych) to maj 2017 r., a zakończenia - wrzesień 2020 r. (z możliwością skrócenia do kwietnia 2020 r.

Więcej czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.