PARTNER PORTALU
  • BGK

Odcinek autostrady A2 otwarty

  • PAP    30 listopada 2011 - 18:46
Odcinek autostrady A2  otwarty

Na węźle drogowym w Trzcielu (Lubuskie) prezydent Bronisław Komorowski otworzył nowy odcinek autostrady A2 z Nowego Tomyśla (Wielkopolskie) do granicznego Świecka (Lubuskie). Trasa ma długość 105,6 km.
Pierwsi kierowcy nową trasą będą mogli pojechać już o północy ze środy na czwartek. Bezpłatnie z tego odcinka będzie można korzystać do 21 maja 2012 roku.

W otwarciu autostrady brali też udział m.in. wicemarszałkowie Sejmu Cezary Grabarczyk i Eugeniusz Grzeszczak, premier Brandenburgii Matthias Platzeck, a także byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa.

- Wszyscy czujemy, że jesteśmy bliżej realizacji polskich marzeń o łatwym kontakcie z całym światem zachodnim, że jesteśmy także bliżej marzeń o nowoczesności. Jesteśmy bliżej o te sto parę kilometrów autostrady A2 - powiedział Bronisław Komorowski.

- Każdy z nas chciałby, aby te nowoczesne autostrady, te nowoczesne drogi, budowały się jeszcze szybciej, aby jeszcze szybciej łączyły polskie miasta i Polskę całą ze światem zachodnim. Każdy z nas chciałby, aby te drogi były jeszcze bezpieczniejsze, jeszcze piękniejsze, jeszcze nowocześniejsze - mówił prezydent. Dodał, że to sukces całej Polski.

- Całej Polsce dziękuję i całej Polsce gratuluję - zaznaczył.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 1,6 mld euro, z czego koszt budowy to blisko 1,3 mld euro. Generalnym wykonawcą jest spółka A2 Strada. Nowy odcinek A2 został oddany do użytku blisko sześć miesięcy przed ustalonym z rządem terminem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • TEKO, 2011-11-30 20:22:51

    TA JEDNA JEDYNA autostrada miała być cała gotowa ! I CO ?