PARTNER PORTALU
  • BGK

Odcinek drogi ekspresowej S6 w kwietniu 2019. Podpisano pierwszą umowę

  • PAP/AT    29 września 2015 - 19:17

- W Szczecinie podpisano pierwszą umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka nowej drogi ekspresowej S6 - poinformowała szczecińska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). S6 ma połączyć w przyszłości Szczecin z Trójmiastem.

Pierwszy fragment nowej drogi S6 to dziewiętnastokilometrowy odcinek Goleniów - Nowogard, który zrealizuje firma Budimex. W kwietniu 2019 r. odcinek ten powinien być gotowy - szacuje GDDKiA.

Wartość umowy to blisko 344 mln zł. W ramach przedsięwzięcia powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa, rozbudowany zostanie węzeł Goleniów Północ, wybudowane węzły Goleniów Wschód i Osina, a także drogi wspomagające, wiadukty, mosty i przejścia dla zwierząt.

Inwestycja będzie realizowana w formule projektuj i buduj. Wykonawca ma 15 miesięcy od podpisania umowy na opracowanie projektów technicznych i uzyskanie odpowiednich decyzji. Później ruszą prace, które mają potrwać 22 miesiące.

Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiej GDDKiA powiedział, że prace budowlane powinny rozpocząć się na odcinku Goleniów - Nowogard wraz z początkiem 2017 r.

Dla kolejnych pięciu odcinków drogi S6 pomiędzy Nowogardem, a Koszalinem także rozstrzygnięto już przetargi. Kolejne umowy będą podpisywane w ciągu kilku tygodni - powiedział Grzeszczuk.

Nowa S6 usprawni połączenie drogowe Koszalina i całego Pomorza Środkowego z resztą kraju. Ten obszar jest teraz jednym z najgorzej skomunikowanych drogowo w Polsce.

Budowa nowej drogi S6 jest możliwa, ponieważ na początku sierpnia 2014 r. rząd wprowadził do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 nowe inwestycje; prawie 140-kilometrowy odcinek S6 Goleniów-Koszalin z obwodnicami Koszalina i Sianowa, a także obwodnice Wałcza w ciągu S10 i Szczecinka w ciągu S11.

Droga ekspresowa S6 o łącznej długości ok. 330 km ma przebiegać wzdłuż wybrzeża Bałtyku i połączyć Szczecin z Trójmiastem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.