PARTNER PORTALU
  • BGK

Odcinek E autostrady A2 przejezdny?

  • PAP    22 maja 2012 - 20:10

Oddanie do użytku dla kierowców odcinka autostrady A2 między Konotopą do Pruszkowem to kwestia kilku najbliższych godzin - powiedziała we wtorek wieczorem rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken.
W poniedziałek mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Jaromir Grabowski wydał pozwolenie na użytkowanie ok. 7-kilometrowego odcinka autostrady A2 od Konotopy do Pruszkowa. Na godz. 21 we wtorek przewidziano spotkanie komisji odbiorczej, która ustali, czy odcinek ten można oddać do dyspozycji kierowców.

Czytaj też: Jest zgoda na użytkowanie odcinka A2

Na początku maja Budimex, który buduje odcinek E autostrady A2, poinformował, że złożył do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wniosek o pozwolenie na użytkowanie tego odcinka.

Budowę autostrady A2 od Strykowa do Konotopy podzielono na pięć odcinków. Autostrada w całości ma być gotowa w październiku br., a ma być przejezdna jeszcze przed Euro 2012. Nadal nie wiadomo, czy wykonawcom odcinków A i C, które wcześniej budowało chińskie konsorcjum Covec, uda się przed mistrzostwami osiągnąć takie zaawansowanie prac, by samochody mogły pojechać tamtędy w czerwcu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.