PARTNER PORTALU
  • BGK

Odcinek S-8 z Oleśnicy do Sycowa otwarty

  • PAP    30 listopada 2012 - 17:58
Odcinek S-8 z Oleśnicy do Sycowa otwarty

Nowy 25-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S-8, który łączy Oleśnicę z Sycowem oddano w piątek do użytku. Budowa trasy kosztowała ok. 620 mln zł.
Jak powiedział rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Nowakowski, na trasie nowo dodanego odcinka wybudowano 18 mostów i wiaduktów oraz kilkadziesiąt przepustów dla zwierząt, w tym ekodukt dla dużych zwierząt, a także blisko 30 km dróg dojazdowych, obsługujących tereny przyległe i dojazdy do pól rolnych.

W czwartek nowo wybudowany fragment drogi S-8 odwiedził premier Donald Tusk podkreślając, że jest to część wielkiego projektu, który "nabiera dynamicznego przyspieszenia".

Droga z Oleśnicy do Sycowa jest ostatnim fragmentem dolnośląskiej części trasy S-8. W październiku do użytku oddano 22-kilometrowy odcinek S-8 z Wrocławia do Oleśnicy. Teraz łącznie trasa, wraz z obwodnicą Oleśnicy, ma 55 km. Dolnośląski odcinek trasy S-8 z Wrocławia do Sycowa (granicy woj. dolnośląskiego) jest częścią drogi ekspresowej S-8 z Wrocławia do Warszawy, która zostanie uruchomiona w 2014 r.

Budowa drogi ekspresowej S-8 jest finansowana z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość trasy wybudowanej z Wrocławia do Sycowa wynosi ok. 1,2 mld zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.