• PARTNERZY PORTALU

Odcinek S3 do Gorzowa dopuszczony do ruchu

Trasa ekspresowa S3 na odcinku łączącym Gorzów ze Szczecinem jest dopuszczona do ruchu na całej długości. Do użytku oddano jej fragment między Gorzowem a Myśliborzem - poinformowała lubuska policja.

Odcinek S3 od Myśliborza do Gorzowa Wielkopolskiego, liczący 26,7 km, był ostatnim fragmentem brakującym do połączenia czteropasmówką stolic woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego. 

Jego oficjalne otwarcie było planowane w czwartek o godz. 13, ale drogowcom nie udało się do tego czasu usunąć z jezdni lodu. Ocieplenie sprawiło, że w nocy trasa mogła zostać dopuszczona do ruchu.

że kierujący muszą pamiętać, iż obok otwartej drogi ekspresowej nadal funkcjonuje stary odcinek drogi krajowej. Osoby jadące w kierunku Szczecina, chcąc dojechać do mniejszych miejscowości, muszą z niej skorzystać, gdyż nowo oddany odcinek trasy ekspresowej nie posiada żadnych zjazdów na odcinku kilkudziesięciu kilometrów. Najbliższe miejsce, w którym można zjechać z S3, znajduje się na wysokości miejscowości Renice.

Odcinek trasy S3 od Szczecina do Gorzowa to blisko 82 km drogi ekspresowej. Całkowity koszt inwestycji, realizowanej przez GDDKiA w Szczecinie, wynosi 2,2 mld zł. 85 proc. tej kwoty pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności.

Droga była budowana jednocześnie na trzech odcinkach: od węzła Klucz do węzła Pyrzyce, od węzła Pyrzyce do węzła Myślibórz, od węzła Myślibórz do węzła Gorzów Północ.

W przyszłości S3, która biegnie od Świnoujścia do Lubawki na długości ok. 470 km w ciągu międzynarodowego szlaku E65, ma być najkrótszym połączeniem Skandynawii z portami Basenu Morza Śródziemnego.

Czytaj też:

Otwarcie odcinka S3 do Gorzowa przełożone 

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

W końcu im sę udało

am, 2011-01-01 19:27:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE