PARTNER PORTALU
  • BGK

Oddanie do użytku gdańskiej trasy

  • PAP    28 grudnia 2012 - 11:45
Oddanie do użytku gdańskiej trasy

Ostatni, trzeci odcinek Trasy Sucharskiego w Gdańsku, między mostem wantowym a Obwodnicą Południową, oddany zostanie do ruchu w sobotę po południu.
Kierowcy skorzystają z dwóch nowych jezdni po dwa pasy ruchu w każdym kierunku o długości ponad 2,9 km.

„Prace główne na tym odcinku Trasy Sucharskiego zakończyły się. Drogowcom do wykonania pozostało jeszcze m.in. dokończenie łącznicy zjazdowej od strony centrum Gdańska w kierunku Elbląga, budowa przejścia pod torami kolejowymi i dróg serwisowych. Całość ma być gotowa w lutym 2013 r." - poinformowała w piątek rzecznik prasowy gminnej spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

Budowa odcinka Obwodnica Południowa Gdańska-Węzeł Elbląska rozpoczęła się w czerwcu 2011 r. Prace wykonuje firma Budimex. Koszt inwestycji wynosi ponad 168 mln zł brutto.

Licząca 8,3 km Trasa Sucharskiego łączy port z Obwodnicą Południową Gdańska, z której można dostać się na Obwodnicę Trójmiejską i autostradę A1. Dzięki Trasie Sucharskiego zmniejszy się ciężki ruch tranzytowy, który przejeżdża dziś przez centrum Gdańska.

Koszt budowy Trasy Sucharskiego wynosi ponad 472,5 mln zł, z czego dofinansowanie Unii Europejskiej to ponad 378 mln zł. W ramach budowy Trasy Sucharskiego pod koniec listopada otwarto drogę o długości 2,7 km na odcinku od Węzła Wosia Budzysza do Węzła Ku Ujściu. Pierwsze zadanie w ramach Trasy Sucharskiego na odcinku od węzła Ku Ujściu do Terminalu Promowego Westerplatte, polegające na przebudowie istniejącej drogi, zostało zrealizowane w czerwcu 2011 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.