PARTNER PORTALU
  • BGK

Odnawiają śląskie kamienice, bo młodzi chcą mieszkać w centrum

  • aw/wnp.pl    31 maja 2017 - 10:16
Odnawiają śląskie kamienice, bo młodzi chcą mieszkać w centrum
Podwórze odnowione w ramach z jednej z inwestycji Śląskich Kamienic (fot.mat.pras.)

Jesteśmy zakochani w Górnym Śląsku i dostrzegamy potencjał tkwiący w centrach miast regionu - podkreśla Ofka Piechniczek, prezes Śląskich Kamienic. W ciągu czterech lat działalności spółka odnowiła już w miastach regionu 16 kamienic z ponad 370 mieszkaniami.
Młodzi ludzie chcą mieszkać w centrach miast, skąd mają blisko do wszystkich najważniejszych atrakcji i wydarzeń.

- Szczególnie dziś, gdy w Katowicach prężnie rozwija się życie kulturalne. Dlatego pod nasze inwestycje wybieramy kamienice, które mają odpowiedni potencjał - wskazuje Ofka Piechniczek.

Spółka skupia się na Katowicach, ale ma też obiekty w Bytomiu, Tychach, Rudzie Śląskiej, Chorzowie czy Jaworznie.

- Klienci nie są zainteresowani budynkami, w których klatki schodowe nie są odnowione, a ogrzewanie mieszkań jest bardzo drogie. Kupując kamienice wymieniamy wszystkie instalacje, a także inwestujemy w otoczenie budynków - place i ogrody - podkreśla prezes Śląskich Kamienic.

Wśród obiektów, które posiada spółka, znajdują się także kamienice zabytkowe. Piechniczek przyznała, że tempo pozyskiwania zgód od konserwatorów zabytków bywa kłopotliwe.

Z drugiej strony stwierdziła, że przy obecnej skali działalności spółka może bardziej elastycznie przerzucać ekipy remontowe pomiędzy obiektami w oczekiwaniu na załatwienie formalności.

- Widzimy, że samorządy dostrzegają naszą działalnością i nam kibicują, gdyż wszystkim nam zależy na tym, aby centra miast prezentowały się coraz lepiej i się nie wyludniały - podkreśliła Piechniczek.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.