PARTNER PORTALU
  • BGK

Odnawiają trasę kolejki wąskotorowej

  • BB    6 października 2011 - 21:17
Odnawiają trasę kolejki wąskotorowej

Wmurowanie kamienia węgielnego na inwestycji dotyczącej rewitalizacji kolei wąskotorowej w Gminie Rewal, miało miejsce dziś w Trzęsaczu. Kamień wmurował Marszałek Zachodniopomorski Olgierd Geblewicz.
Wmurowanie kamienia węgielnego to symboliczny początek projektu „Rewitalizacja zabytkowej linii Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Gminie Rewal - remont budynków i budowli wraz z zagospodarowaniem terenu”. Projekt ten pochłonie koszt wysokości 40 931 187 zł, z czego 15 446 031,51 zł zostanie dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Beneficjentem jest Gmina Rewal.

W ramach inwestycji zostanie stworzony kompleksowy produkt turystyczny na bazie istniejącej kolejki wąskotorowej. Obecnie turyści odwiedzający miejscowości w Gminie Rewal mają jedynie możliwość przejazdu przestarzałym składem kolejki. Dzięki realizacji projektu oferta zostanie poszerzona o szeroki zakres usług turystyczno – noclegowych.

Inwestycja obejmuje przebudowę budynków dworców w Niechorzu, w Rewalu i w Pogorzelicy oraz budowę przystanków kolejki wąskotorowej w Trzęsaczu, w Śliwinie i w Niechorzu („Przystanek Latarnia Morska”), a także przebudowę i konserwację linii kolejowej i infrastruktury.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w czerwcu 2011 r.  Zakończenie planowane jest na lipiec 2012 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.