PARTNER PORTALU
  • BGK

Odnowiona siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

  • bad    27 czerwca 2014 - 17:36

Podczas trwającego w dniach 27-29 czerwca 2014 r. XVI Pikniku Artystycznego „Święto Śląska” nastąpi uroczyste otwarcie zrewitalizowanego zespołu pałacowo-parkowego, położonego w Koszęcinie koło Lublińca.
W kompleksie mieści się siedziba Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Na realizację projektu przeznaczono ponad 38 mln złotych, z czego 24 mln pochodziło ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Rewitalizacja kompleksu prowadzona była przy udziale środków unijnych od 2005 roku w trzech etapach. Drugi i trzeci etap prac rewitalizacyjnych zespołu pałacowo-parkowego był realizowany w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Dzięki ukończeniu remontu i przebudowy pałacu oraz rewitalizacji parku, obiekt jest ogólnodostępnym zabytkiem i może pełnić funkcje edukacyjno-kulturowe w ramach Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej.

Centrum jest miejscem spotkań muzycznych, widowiskowych i teatralnych w zakresie działalności zespołu „Śląsk", ale także stanowi ośrodek edukacji kulturowej dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach działalności Centrum będą się odbywały spotkania integrujące środowiska artystyczne i naukowe.

Pałac zaliczony jest do I kategorii zabytków i jest jednym z największych w Polsce zespołów pałacowych z okresu neoklasycyzmu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.