PARTNER PORTALU
  • BGK

Odnowione piwnice tętnią życiem

  • AW    27 kwietnia 2012 - 08:37

Remont staromiejskich piwnic to jedna z najważniejszych inwestycji w zabytkową część Warszawy. Przyszedł czas na podsumowanie projektu.
Projekt zakładał renowację zabytkowych piwnic na terenie warszawskiej starówki i adaptację ich przestrzeni na cele kulturalno-edukacyjne. Powstały w nich nie tylko sale wystawiennicze czy widowiskowe istniejących już placówek, ale także pierwsze w Polsce Centrum Interpretacji Zabytku.

W wyniku realizacji projektu powstanie ścieżka turystyczna - Szlak Kulturalnych Piwnic Starego Miasta - która ma przybliżyć zwiedzającym historię powstawania, zniszczenia i odbudowy Starówki oraz umożliwić im poznanie oryginalnych fragmentów historycznych budowli.

Remont średniowiecznych piwnic został zrealizowany w ramach projektu „Renowacja i adaptacja na cele kulturalne piwnic Staromiejskich Warszawy na obszarze wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO” współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego, którego beneficjentem jest m.st. Warszawa.

Łączna wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi ok. 7 478 274 euro, w tym 3 789 989  euro stanowi kwota dofinansowania z Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a pozostałe koszty - w tym koszty ponoszone w związku z realizacją projektu - to wkład własny Miasta Stołecznego Warszawy (oceń działania prezydenta).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.