Odnowiono olsztyńskie schronisko dla zwierząt

Nowe boksy dla psów, nowocześnie wyposażona kuchnia i gabinet weterynaryjny to ostatnie inwestycje w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Olsztynie. Remont kosztował 1 mln zł; pieniądze pochodziły z budżetu miasta.
Odnowiono olsztyńskie schronisko dla zwierząt
Jak poinformowała dyrektor schroniska Anna Barańska schronisko dzięki generalnemu remontowi zyskało 52 boksy dla psów, gabinet weterynaryjny z salą zabiegową, szpital dla kotów a także kuchnię wyposażoną w nowoczesny sprzęt np. maszyny do mielenia mięsa.

W głównym pawilonie zorganizowano także salę edukacyjną. Będą się w niej odbywać zajęcia i lekcje dla dzieci ze szkół odwiedzający zwierzęta w schronisku.

Olsztyńskie schronisko dla zwierząt położone jest na skraju miasta w lesie miejskim. Mieszka w nim 240 psów i 100 kotów. Rocznie znajduje w nim schronienie około 1300 zwierząt. 75 proc. zwierząt po pobycie w schronisku znajduje nowych właścicieli.

Najstarsze psy i koty, które trafiają do nowych właścicieli mają wciąż zapewniona opiekę weterynaryjną pracowników schroniska. Przy schronisku działają też wolontariusze, którzy opiekują się zwierzętami. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE