PARTNER PORTALU
  • BGK

Odnowiono olsztyńskie schronisko dla zwierząt

  • PAP    19 grudnia 2012 - 17:29
Odnowiono olsztyńskie schronisko dla zwierząt

Nowe boksy dla psów, nowocześnie wyposażona kuchnia i gabinet weterynaryjny to ostatnie inwestycje w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Olsztynie. Remont kosztował 1 mln zł; pieniądze pochodziły z budżetu miasta.
Jak poinformowała dyrektor schroniska Anna Barańska schronisko dzięki generalnemu remontowi zyskało 52 boksy dla psów, gabinet weterynaryjny z salą zabiegową, szpital dla kotów a także kuchnię wyposażoną w nowoczesny sprzęt np. maszyny do mielenia mięsa.

W głównym pawilonie zorganizowano także salę edukacyjną. Będą się w niej odbywać zajęcia i lekcje dla dzieci ze szkół odwiedzający zwierzęta w schronisku.

Olsztyńskie schronisko dla zwierząt położone jest na skraju miasta w lesie miejskim. Mieszka w nim 240 psów i 100 kotów. Rocznie znajduje w nim schronienie około 1300 zwierząt. 75 proc. zwierząt po pobycie w schronisku znajduje nowych właścicieli.

Najstarsze psy i koty, które trafiają do nowych właścicieli mają wciąż zapewniona opiekę weterynaryjną pracowników schroniska. Przy schronisku działają też wolontariusze, którzy opiekują się zwierzętami. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.