PARTNER PORTALU
  • BGK

Odnowiono warszawski Plac Szembeka

  • AT    21 maja 2013 - 11:29
Odnowiono warszawski Plac Szembeka

Plac im. gen. Piotra Szembeka dzięki rewitalizacji nabrał blasku i zyskał ciekawe rozwiązania architektoniczne.




Nowe oświetlenie, meble miejskie, roślinność czy wreszcie fontanny to zmiany, które w ożywią Pragę - Południe. Głównym założeniem rewitalizacji tej przestrzeni było zaakcentowanie naturalnej dominanty - kościoła.

Zmiany na placu Szembeka objęły przestrzeń od Grochowskiej do Osowskiej i między ulicami ks. Jana Sztuki a Józefa Chłopickiego w celu wykreowania spójnej, bezpiecznej i wygodnej przestrzeni publicznej. Na kilka godzin przed inauguracją Nocy Muzeów, przy akompaniamencie orkiestry wojskowej, odsłonięto tablicę poświęconą historii placu i po raz pierwszy uruchomiono fontanny.

- Teraz odnowiony plac Szembeka stał się miejscem spotkań i spacerów mieszkańców Pragi-Południa. Jest nie tylko użyteczny, ale po prostu ładny, także dzięki przepięknym podświetlanym wieczorem fontannom. Miejsce to zaczęło spełniać podobną rolę, choć na mniejszą skalę, jak odnowiony plac Grzybowski i fontanny na Podzamczu w lewobrzeżnej Warszawie. - zaznaczyła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jak informuje stołeczny magistrat nowoczesnym rozwiązaniem jest zastosowanie w infrastrukturze placu stali kortenowskiej, wykazującej się podwyższoną odpornością na warunki atmosferyczne, na powierzchni, której po wystawieniu na działanie powietrza i deszczu samoczynnie pojawia się powłoka ochronna przypominająca rdzę.

Atmosferę placu po przebudowie dopełnia nowe oświetlenie. Na stalowych linach zawisły lampiony o nowoczesnym wyglądzie i ażurowym ornamencie, nadające wieczorem niecodzienny klimat całej przestrzeni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!








KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.




NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI



Wyszukiwarki

Polecane oferty: