PARTNER PORTALU
  • BGK

Odnowiono zabytkowy zamek w Piotrkowie Trybunalskim

  • bad    9 grudnia 2014 - 13:10
Odnowiono zabytkowy zamek w Piotrkowie Trybunalskim
Fot. piotrkow.pl

Dobiega końca ostatnia inwestycja wykonywana w ramach drugiego etapu projektu Trakt Wielu Kultur w Piotrkowie Trybunalskim. Obecnie trwa porządkowanie placu przy Zamku Królewskim.
- Inwestycja jest już na finiszu. Budowlańcy prowadzą ostatnie prace wykończeniowe. W najbliższych dniach planowany jest odbiór inwestycji - mówi Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Podczas remontu konserwatorsko-budowlanego Zamku Królewskiego wykonano prace związane z renowacją cokołu kamiennego, ścian z cegły, obramień okiennych oraz elementów narożnych z piaskowca. Miejskie Biuro Inwestycji i Remontów zleciło także remont i konserwację stolarki okienno-drzwiowej oraz innych elementów drewnianych elewacji.

Prace te zostały już zakończone. Renowację przeszły również zawilgocone ściany wewnętrzne piwnic, a wokół budynku wykonano kanalizację deszczową oraz drenaż opaskowy - informuje portal miejski piotrkow.pl

Zamek pochodzi z XVI wieku i został wybudowany na zlecenie Zygmunta I Starego. Architektura obiektu należy do stylu późnogotyckiego i renesansowego. Architektem był wówczas Benedykt z Sandomierza. Dziś w zamku mieści się muzeum.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.