PARTNER PORTALU
  • BGK

Odremontowany dworzec oddany do użytku

  • PAP    4 września 2011 - 09:31

Ponad 3,8 mln zł kosztował remont dworca PKP w Radomsku. Zmodernizowany, zabytkowy budynek radomszczańskiego dworca oddano uroczyście do użytku w sobotę wieczorem.
Remont obiektu trwał niemal rok; wartość inwestycji to ponad 3,8 mln zł, a ministerstwo infrastruktury refinansowało 62,5 proc. tej kwoty.

Ponieważ dworcowy budynek to obiekt zabytkowy, przebudowa była monitorowana i na bieżąco konsultowana z piotrkowską delegaturą Wojewódzkiego Inspektorem Nadzoru Budowlanego - poinformował rzecznik prasowy Grupy PKP Łukasz Kurpiewski.

Pochodzący z 1935 roku budynek dworca zyskał nową elewację, wymienione zostały okna i drzwi oraz instalacje: elektryczna, centralnego ogrzewania, wodnokanalizacyjna.

Budynek został wyposażony w monitoring i nowe toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji rewitalizacji poddano zabytkowe elementy wnętrza dworca. Zmienił się też układ pomieszczeń dworca, do którego zostały przeniesione kasy PKS.

W ramach modernizacji zagospodarowano tereny przyległe; powstały parkingi dla pasażerów, zieleńce, stojaki na rowery oraz przebudowano plac manewrowy dla autobusów PKS. Miasto chce też w przyszłości zrewitalizować tereny w okolicach dworca.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk powiedział, że w Polsce trwa modernizacja ponad 70 obiektów dworcowych. "Niektóre budujemy praktycznie od nowa, tak jest w Katowicach i w Poznaniu, ale przywracamy także urodę tym dworcom, które zostały wybudowane dawno temu; niektóre z nich mają ponad sto lat" - powiedział minister.

W regionie łódzkim to trzeci zmodernizowany dworzec oddany do użytku - po obiektach w Zgierzu i Pabianicach. Trwa modernizacja dworca w Piotrkowie Trybunalskim. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.