PARTNER PORTALU
  • BGK

Odrzucona droga jednak do przebudowy?

  • AZA    15 listopada 2010 - 10:24

Dwa wnioski złożył w tym roku powiat piotrkowski licząc na 50% dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Raz się udało, a raz nie. Powiat się jednak nie zraził.
Pierwszy wniosek na przebudowę drogi powiatowej Grabica - Żachta znalazł się na ósmym miejscu listy rankingowej, co oznacza, że inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku. Drugi wniosek na odcinek drogi powiatowej z Bilskiej Woli przez las do Lubienia nie uzyskał akceptacji komisji. W związku z tym, że zadanie znajduje się w wieloletnim planie inwestycyjnym powiatu piotrkowskiego i będąc w posiadaniu pełnej dokumentacji technicznej na 20 kilometrowy odcinek Jeżów-Rozprza-Lubień-Bilska Wola, którego koszt wynosi 46 mln zł, zarząd powiatu zdecydował o pozyskaniu 75% dofinansowania na drogę w ramach z regionalnego programu operacyjnego.

Dzięki temu powiat otrzymałby nie 3 mln z budżetu państwa, o które zabiegał w ramach Narodowego Programu, lecz 34,5 mln złotych z funduszy unijnych. Stosowny wniosek został już przygotowany a Zarząd Dróg Powiatowych i oczekuje na ogłoszenie konkursu w ramach kolejnej edycji RPO WŁ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.