PARTNER PORTALU
  • BGK

Odwołali się ws. meczu na Narodowym

  • PAP    7 lutego 2012 - 16:30

W piątek Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie rozpatrzy odwołanie spółki Ekstraklasa SA od negatywnej decyzji Urzędu m.st.Warszawy w sprawie organizacji sobotniego meczu o piłkarski Superpuchar na Stadionie Narodowym.
"Posiedzenie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie wyznaczone zostało na piątek. Nie licząc dnia dzisiejszego mieliśmy na to cztery dni, ale ze względu na ważność sprawy przyspieszyliśmy termin posiedzenia" - powiedział prezes SKO Tomasz Podlejski.

We wtorek dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy Ewa Gawor poinformowała, że ponieważ wraz z odwołaniem nie wpłynęły dokumenty poświadczające zmiany decyzji policji i sanepidu, które wcześniej wydały negatywne opinie w sprawie organizacji meczu, sprawa została przekazana do SKO.

Policja miała zastrzeżenia co do możliwości skutecznego odgrodzenia kibiców Legii Warszawa i Wisły Kraków. Kolejnym argumentem mającym wpływ na negatywną opinię był brak łączności na niektórych poziomach obiektu. We wtorek funkcjonariusze testowali nowe urządzenia, które zapewniło im Narodowe Centrum Sportu. Jak poinformował rzecznik stołecznej policji Maciej Karczyński, wstępnie zaakceptowany został też projekt oddzielenia kibiców obu klubów.

Zastrzeżenia sanepidu dotyczyły braku murawy. Obecnie kończy się jej układanie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.