PARTNER PORTALU
  • BGK

Oferty na budowę stadionu w Zabrzu znów za drogie

  • wnp.pl    29 marca 2015 - 15:07
Oferty na budowę stadionu w Zabrzu znów za drogie

W ponownym przetargu, dotyczącym dokończenia modernizacji stadionu im. E. Pohla w Zabrzu, wykonawcy po raz kolejny oczekują za realizację prac więcej niż zakłada inwestor.
Postępowanie dotyczy wykonania posadzki, schodów i rampy na przedpolu wejściowym, zlokalizowanym na poziomie +1 stadionu. Praca mają zostać zrealizowane w ciągu czterech miesięcy.

Pierwszy przetarg na to zadanie został unieważniony w lutym, gdyż jedyna oferta, która należała do spółki Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, opiewała na 18,41 mln zł brutto wobec budżetu zamawiającego w wysokości 11,07 mln zł brutto.

W powtórnym przetargu budżet ustalono na 11,31 mln zł brutto. Najtańsza oferta należy do Mostostalu Zabrze GPBP i wynosi 14,36 mln zł brutto. Druga w kolejności jest propozycja Warbudu o wartości 15,86 mln zł brutto.

Ostatnia oferta należy do konsorcjum dwóch firm z Żywca - PB Modular oraz Intravi, a jej wartość to 16,94 mln zł brutto. Kryteria oceny wykonawców to cena (90 proc.) i gwarancja (10 proc.). Warbud zadeklarował 36 miesięcy okresu gwarancyjnego, a pozostali oferenci 60 miesięcy.

To kolejny przetarg związany z dokończeniem modernizacji obiektu, którą do końca listopada 2013 r. zajmował się Polimex-Mostostal.

Zamawiającym jest komunalna spółka Stadion w Zabrzu.

Więcej czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.