PARTNER PORTALU
  • BGK

Oficjalne otwarcie stadionu w Gliwicach

  • wnp.pl (TE)    2 listopada 2011 - 14:48

5 listopada piłkarze Piasta Gliwice rozegrają pierwszy mecz na nowym stadionie. Jego budowa kosztowała 54 mln zł. Przeciwnikiem Piasta będzie Wisła Płock. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.
Budowę stadionu przy ul. Okrzei, która trwała od końca września ubiegłego roku, realizował Polimex-Mostostal. Wartość kontraktu wynosiła 54 mln zł wobec 85 mln zł zakładanych w kosztorysie.

Inwestycja pozwoliła dostosować obiekt do wymogów PZPN i UEFA. Jego trybuny mieszczą ok. 10 tys. widzów, z możliwością poszerzenia widowni o kolejne 5 tys. miejsc.

Stadion ma podgrzewaną płytę i boisko treningowe ze sztuczną murawą. Powstał też nowy budynek klubowy. W drugim etapie inwestycji, który ma zostać sfinalizowany do końca 2012 r., przy stadionie ma powstać 165 miejsc parkingowych.

Pierwotnie obiekt miał zostać oddany do użytku po koniec września. Jednak na początku tego roku doszło do zmian w przepisach dotyczących bezpieczeństwa na obiektach sportowych. Z tego powodu konieczne były zmiany w projekcie systemu identyfikacji kibiców gliwickiego stadionu.

Piłkarze Piasta Gliwice występują obecnie w pierwszej lidze. Po siedemnastu kolejkach rundy jesiennej zajmują czwarte w tabeli. Podczas budowy nowego obiektu mecze domowe Piast rozgrywał na stadionie Odry w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów Wodzisławiu Śląskim.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.