PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Brzozowa

  • PAP    19 marca 2014 - 13:14

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Brzozowa. Zainteresowane podmioty mają czas na składanie ofert do 25 kwietnia br. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 70 mln zł.
Obwodnica Brzozowa będzie mieć długość prawie 3,5 km. Jej budowa będzie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Będzie to jedna z pierwszych inwestycji finansowanych z tego programu.

W ramach przygotowań do realizacji tej inwestycji PZDW wypłacił dotąd odszkodowania za prawie 160 działek, przez które trasa będzie przebiegać. Łączna suma wypłaconych rekompensat to niemal 8 mln zł. Obwodnica przebiegać będzie bowiem w części przez gospodarstwa i zagrody rolne.

Wschodnia obwodnica Brzozowa będzie częścią drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz - Sanok, która przenosi ruch z Rzeszowa i centrum kraju w Bieszczady. Dzięki obwodnicy nie tylko wzrośnie komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale też nastąpi rozwój gospodarczy i turystyki w rejonie.

Wykonawca, który wygra przetarg będzie musiał oprócz budowy drogi m.in. przebudować skrzyżowania obwodnicy z trasami lokalnymi oraz wybudować chodniki i ścieżki rowerowe.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.