Ogłoszono przetarg na gliwicki fragment "średnicówki"

Przetarg na wykonawcę ostatniego z brakujących dotąd fragmentów Drogowej Trasy Średnicowej w aglomeracji katowickiej - w granicach Gliwic - ogłosiła koordynująca proces powstawania trasy spółka DTŚ SA.
Ogłoszono przetarg na gliwicki fragment "średnicówki"

Trzypasmowa Drogowa Trasa Średnicowa - to kluczowa arteria w aglomeracji katowickiej. Nosi oznaczenie drogi wojewódzkiej nr 902. Istnieje ok. 20-km odcinek trasy - od węzła z drogą S86 w Katowicach do centrum Zabrza.

Czytaj też: Drogowa Trasa Średnicowa gotowa w 2015 r.

Budowę ok. 3 km drogi z centrum Zabrza do granicy z Gliwicami rozpoczęto z końcem czerwca, a umowę na budowę pierwszego z dwóch odcinków gliwickich podpisano 11 lipca.

Cała gliwicka część "średnicówki" będzie mierzyła ok. 8,3 km. Pierwszy jej odcinek, tzw. G1, za 244,6 mln zł brutto, zbuduje firma Skanska. Fragment ten, o długości ok. 2,8 km, sięgnie od granicy Zabrza do gliwickiej ulicy Kujawskiej. Mieści się na nim m.in. węzeł "średnicówki" z autostradą A1.

W środę spółka DTŚ SA ogłosiła przetarg na budowę inwestycji obejmujących cały drugi i ostatni odcinek Trasy w Gliwicach - tzw. G2 o łącznej długości ok. 5,4 km.

Prowadząc m.in. 500-metrowym tunelem przez śródmieście, ta część trasy powiedzie od skrzyżowania z DK-88 w rejonie ul. Portowej do ul. Kujawskiej, gdzie połączy się z G1. Termin otwarcia ofert w tym postępowaniu to 10 września.

Według dokumentacji przetargowej, początek trasy - od węzła z DK-88, na której zaplanowano budowę nowego 95-metrowego wiaduktu - wpisano w ślad istniejącej ul. Portowej. Od skrzyżowania z ul. Śliwki trasa pobiegnie między terenami Fabryki Drutu, Zakładu Energetycznego, Centrum Onkologii i Parkiem Chopina.

Potem droga wkroczy w pas terenu pomiędzy ul. Dubois i Fredry - stamtąd powiedzie dnem dawnego koryta kanału kłodnickiego, gdzie zaplanowano m.in. tunel pod ul. Zwycięstwa i Dworcową. Za tunelem pobiegnie w wykopie do wiaduktu pod ul. Konarskiego.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE