PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogłoszono przetarg na kluczowy odcinek S19

  • wnp.pl    12 listopada 2013 - 09:28
Ogłoszono przetarg na kluczowy odcinek S19

Ogłoszono przetarg na budowę kolejnego, najważniejszego dla woj. lubelskiego odcinka drogi ekspresowej S19 - poinformowała GDDKiA. Jego realizacja, uzupełniając budowaną obecnie północno-wschodnią część obejścia Lublina, ma pozwolić na wyprowadzenie z miasta ruchu tranzytowego.
- Zachodnia obwodnica Lublina połączy zbudowany już na przecięciu S12, S17 i S19 węzeł Lublin Sławinek (nazwa robocza Dąbrowica) z węzłem Lublin Węglin (nazwa robocza Konopnica) gdzie przetnie się z budowaną drogą wojewódzką 747 - podała GDDKiA.

- Zachodnia część obwodnicy Lublina pozwoli na ominięcie miasta m.in. kierowcom, jadącym z kierunku Rzeszowa do Białegostoku, a także Warszawy. Podróżując w godzinach szczytu będzie można zaoszczędzić blisko pół godziny, a Lublin odetchnie od ruchu tranzytowego - dodała.

Dyrekcja wskazała, że obwodnica powstanie w systemie tradycyjnym - GDDKiA przekaże wybranemu wykonawcy zaktualizowany projekt budowlany i wykonawczy.

- Toczy się już postępowanie związane z wydaniem decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a większość nieruchomości potrzebnych pod budowę drogi jest już przejęta - wskazała GDDKiA.

- Po podpisaniu umowy, co może nastąpić w trzecim kwartale przyszłego roku, wykonawca będzie mógł od razu rozpocząć budowę obwodnicy - dodała.

Zamawiający wymaga, aby blisko 10-kilometrowa trasa powstała w terminie nie dłuższym niż 22 miesięcy i nie krótszym niż 19 miesięcy. Do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty mają być brane pod uwagę: cena (90 proc.), gwarancja (5 proc.) oraz termin realizacji (5 proc.). Wadium ustalono na 3,5 mln zł, a termin składania wniosków o dopuszczenie do przetargu mija 20 grudnia. Do postępowania zostanie dopuszczonych maksymalnie 20 wykonawców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.