PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogłoszono przetarg na rozbudowę gdańskiego terminalu

  • PAP    5 lipca 2013 - 19:15
Ogłoszono przetarg na rozbudowę gdańskiego terminalu

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy ogłosił w piątek pierwszy etap przetargu na rozbudowę drugiego terminalu pasażerskiego. Ogłoszenie ukazało się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Iwona Tomczyńska z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy poinformowała w komunikacie, że termin składania wniosków upływa 2 sierpnia. O wyborze wykonawcy zadecyduje najniższy koszt realizacji inwestycji.

Ze względu na trwającą procedurę wyłaniania wykonawcy, port nie ujawnia kwoty przeznaczonej na realizację inwestycji.

Poinformowano, że rozbudowa drugiego terminalu dotyczy głównie części przylotowej, odlotowej w zakresie ruchu do strefy Schengen oraz budowy łącznika z przystankiem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Zgodnie z założonym harmonogramem realizacja inwestycji potrwa 18 miesięcy; rozpoczęcie rozbudowy planowane jest jesienią 2013 roku, a zakończenie w drugim kwartale 2015 roku.

Dzięki planowanej inwestycji, oddany do użytku wiosną ubiegłego roku terminal T2 zostanie powiększony o około 30 procent.

Zobacz też: Gdański terminal laureatem konkursu Top Inwestycje Komunalne 2013

W ubiegłym roku w gdańskim porcie zakończyła się realizacja inwestycji o wartości prawie 400 mln zł. Oprócz oddanego do użytku nowego terminalu zbudowano też m.in. drogę kołowania, płytę postojową i stanowiska do odladzania. Po rozbudowie lotnisko może obsłużyć rocznie pięć milionów pasażerów, czyli dwa razy więcej niż wcześniej.

W 2012 roku z gdańskiego lotniska skorzystało 2 mln 906 tys. pasażerów, tj. o 18 proc. więcej niż w roku 2011 roku. Pod względem liczby podróżnych w ub.r. gdańskie lotnisko zajęło trzecie miejsce w kraju, po Warszawie i Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: