PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogłoszono przetargi na obwodnicę Łomży na S61 Via Baltica

  • PAP/EM    28 marca 2017 - 16:43
Ogłoszono przetargi na obwodnicę Łomży na S61 Via Baltica
Przetargi odbywają się w systemie "projektuj i buduj". (fot. pixabay)

Ok. 20 kilometrów będzie liczyła obwodnica Łomży (woj. podlaskie), która stanie się elementem trasy S61 Via Baltica. W Łomży wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit poinformował o ogłoszeniu przetargów na tę inwestycję.
Chodzi o dwa zadania: budowę 7,2-km drogi od węzła Łomża Południe do węzła Łomża Zachód (wraz z budową łącznika - ok. 9 km drogi krajowej nr 63 do kategorii drogi głównej przyspieszonej - GP) oraz 13-km fragment od węzła Łomża Południe do węzła Kolno.

W ramach tego drugiego zadania powstanie m.in. nowy najdłuższy most na rzece Narew, który będzie miał długość 1,2 km i będzie przebiegał na estakadzie przez dolinę tej rzeki oraz będzie budowany prawie 7-km odcinek drogi krajowej nr 64 do kategorii GP.

Czytaj też: Samorządowcy nadmorskich gmin pełni obaw

"Oba odcinki stanowią całą obwodnicę Łomży, dzięki czemu, po ich wybudowaniu, ruch tranzytowy ominie miasto od północy i zachodu" - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

Przetargi odbywają się w systemie projektuj i buduj. Wykonawca będzie najpierw projektował drogę, uzyskiwał wszystkie wymagane pozwolenia. Przy wyborze wykonawcy, oprócz ceny, będą brane pod uwagę m.in. różne kryteria związane z jakością nawierzchni oraz termin realizacji, który minimalnie może wynieść dwa i pół roku; łącznie z projektem - 3 lata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.