PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogłoszono przetargi na odcinki S3

  • PAP    2 września 2013 - 19:18
Ogłoszono przetargi na odcinki S3

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na trzy kolejne odcinki drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku. Budowa fragmentu trasy o długości ponad 47 km powinna się zakończyć w 2016 r.
Jak powiedział w poniedziałek Michał Radoszko, rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału GDDKiA w przetargach zostaną wyłonieni wykonawcy odcinków: Kaźmierzów-Lubin Północ (14 km), Lubin Północ-Lubin Południe (11 km) oraz Lubin Południe - Legnica (22 km).

„Umowy z wykonawcami tych odcinków powinny zostać podpisane na początku 2014 r., a planowany termin zakończenia budowy to rok 2016" - powiedział Radoszko.

Budowa dolnośląskiego fragmentu drogi ekspresowej S3 Nowa Sól-Legnica została podzielona na pięć zadań. Wcześniej ogłoszono przetargi. na dwa odcinki: od węzła Nowa Sól Południe do węzła Gaworzyce (bez węzła) o długości ok. 16,4 km oraz od węzła Gaworzyce do węzła Kaźmierzów (bez węzła) o długości ok. 16,9 km.

Radoszko poinformował, że w tym roku powinny zostać ogłoszone przetargi na odcinki trasy S3 z Legnicy do granicy z Czechami w Lubawce.

Trasa S3 łączy wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi od zespołu portów morskich Świnoujście.-Szczecin., wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry, Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica) do południowej granicy z Czechami. Budowa drogi będzie
współfinansowana z funduszy unijnych.

Obok trwającej już budowy drogi ekspresowej S5 Wrocław.-Poznań., budowa S3 będzie najważniejszą inwestycją transportową na Dolnym Śląsku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.