PARTNER PORTALU
  • BGK

Ok. 1 mln zł na remont toru do kajakarstwa górskiego

  • PAP    2 listopada 2012 - 10:12
Ok. 1 mln zł na remont toru do kajakarstwa górskiego

Około miliona złotych będzie kosztować przebudowa toru do kajakarstwa górskiego w Krakowie-Tyńcu, gdzie w przyszłym roku odbędą się mistrzostwa Europy – poinformował rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Jerzy Sasorski.
„Gmina Miejska Kraków zwróciła się o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do tej pory ministerstwo nie udzieliło odpowiedzi. Dlatego na razie musimy być przygotowani na uwzględnienie całej kwoty w budżecie miasta na 2013 rok" - powiedział Sasorski.

Przebudowa toru będzie polegać lokalnym podniesieniu dna koryta o ok. 70 cm (na odcinku pomiędzy 60 a 120 m), z dwoma pośrednimi uskokami o wysokości 10 i 25 cm.

Ma zostać podniesiona ściana boczna koryta toru o wysokość 70 cm wzdłuż obu krawędzi na odcinku od części wylotowej z basenu startowego do pierwszego przewężenia w torze oraz istniejąca kładka. Uporządkowany też zostanie teren wokół miejsca rywalizacji kajakarzy górskim.

„Trwają prace przy tworzeniu dokumentacji projektowej. Ma być ona gotowa do końca listopada" - dodał rzecznik ZiS w Krakowie.

Harmonogram prac przewiduje, że zakończenie robót nastąpi w kwietniu 2013 r. Mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim (w konkurencji slalomu) mają się odbyć w Krakowie-Tyńcu od 6 do 9 czerwca 2013 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.