PARTNER PORTALU
  • BGK

Ok 50 dróg w Gorzowie do remontu

  • PAP    31 sierpnia 2011 - 15:17
Ok 50 dróg w Gorzowie do remontu

Blisko 50 ulic w Gorzowie Wielkopolskim wymaga remontu. W środę władze miasta przedstawiły wyniki analizy na ten temat. Najczęstsze problemy - to zły stan techniczny dróg, zapadnięcia i ubytki nawierzchni, brak odwodnienia i koleiny.
- Miasta nie będzie stać na wielkie inwestycje, ale jest wiele mniejszych potrzeb, które będziemy powoli realizować - zapowiedziała na konferencji prasowej przewodnicząca rady miasta Krystyna Sibińska.

W 2012 roku, jeśli miastu uda się pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej, prawdopodobnie rozpocznie się remont ulicy Podmiejskiej za kwotę ponad 11 mln zł. Ulica zostanie całkowicie przebudowana, powstanie odwodnienie, nowy chodnik i wiadukty.

W planach jest także przebudowa za 8 mln zł ul. Kobylogórskiej, a także ul. Piłkarskiej za ponad pół miliona zł.

- O tym, jakie jeszcze ulice mogą liczyć na remont w przyszłym roku, dowiemy się w momencie uchwalenia budżetu na 2012 rok - wyjaśniła rzecznik magistratu Anna Zaleska.

Jak dodała Sibińska, miasto z niecierpliwością czeka na nowy podział pieniędzy unijnych na lata 2014-2020, by pozyskać fundusze na modernizacje kolejnych dróg.

- Teraz musimy zrobić plany, napisać wnioski, przygotować się do tego, aby w momencie, kiedy pojawi się możliwość pozyskania funduszy, być gotowym do złożenia dokumentów - powiedziała.

W ostatnich latach z funduszy unijnych miastu udało się pozyskać 27 mln zł na przebudowę ul. Wyszyńskiego oraz Strażackiej.

Prezydent Gorzowa zarządza łącznie 301 km dróg publicznych i wewnętrznych, które przebiegają przez miasto. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.