PARTNER PORTALU
  • BGK

Około 15 mln zł na remont amfiteatru

  • PAP    28 lutego 2013 - 08:37
Około 15 mln zł na remont amfiteatru

Do połowy 2014 r. zostanie gruntownie zmodernizowany amfiteatr w Żywcu. Kosztem około 15 mln zł. powstanie m.in. nowa scena i zadaszona widownia – poinformował w środę rzecznik burmistrza miasta Tomasz Terteka.
Rzecznik dodał, że magistrat podpisał w środę umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu. Prace rozpoczną się jeszcze wczesną wiosną. Zostaną sfinansowane w większości z funduszy UE. Samorząd pozyskał na ten cel około 11 mln zł. Resztę pokryje z własnego budżetu.

Rozebrane zostaną istniejący budynek biurowo-socjalny i scena. W ich miejsce powstaną nowa scena i dwukondygnacyjny pawilon, w którym znajdą się biura, garderoby oraz pomieszczenia socjalne. Wybudowana też będzie nowa, zadaszona widownia dla 2,2 tys. widzów wraz z pomieszczeniami socjalnymi i magazynowymi.

W żywieckim amfiteatrze odbywa się bardzo wiele imprez. Przede wszystkim jest to jedna z głównych aren Tygodnia Kultury Beskidzkiej, czołowego europejskiego festiwalu promującego autentyczną kulturę ludową. W jego ramach na żywieckiej scenie odbywają się m.in. Festiwal Folkloru Górali Polskich i Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.