PARTNER PORTALU
  • BGK

Około 30 mln zł na nową siedzibę celników

  • PAP    30 maja 2012 - 10:16

Około 30 mln zł to wartość inwestycji związanej z budową nowej siedziby dla celników w Zielonej Górze.
Prace przy budowie Urzędu i Oddziału Celnego rozpoczęły się latem ub. roku. W piątek odbędzie się wmurowanie aktu erekcyjnego.

Jak poinformowała rzecznik Izby Celnej w Rzepinie Beata Downar-Zapolska, budynek urzędu i oddziału wraz z niezbędnym placem i pozostałą infrastrukturą staną na 2,5-hektarowej działce przy zbiegu ul. Słubickiej i Kostrzyńskiej, na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

Grunt pod inwestycję przekazały Służbie Celnej władze Zielonej Góry za symboliczny 1 proc. jego wartości.

W ramach inwestycji powstaje budynek biurowy (urzędu i oddziału) o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych, magazyny i pomieszczenia kontrolne o powierzchni 1,5 tys. metrów kwadratowych oraz parkingi, place, chodniki i jezdnie, których łączna powierzchnia przekracza 15 tys. metrów kwadratowych.

Dotychczas uzbrojono teren, w budynku głównym stropem zamknięto parter, a w przypadku drugiego budynku niebawem to nastąpi. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na wrzesień 2015 roku. Zadanie jest finansowane z budżetu państwa w ramach programu „Modernizacja Służby Celnej w latach 2009-2011”.

„Inwestycja w Zielonej Górze to nowoczesny kompleks obiektów administracji celnej, przeznaczony przede wszystkim dla przedsiębiorców zajmujących się obrotem towarowym. Do tej pory uciążliwe było to, że oddział celny mieścił się w innym miejscu niż urząd. Klient krążył między ulicami Westerplatte a Zimną” – powiedziała rzecznik.

Dodała, że nowa siedziba sprawi, że klienci będą mieli do dyspozycji wygodny parking, a 156 celników pracujących w Zielonej Górze budynki przystosowane do przeprowadzania kontroli i nowoczesne magazyny.

Urząd i Oddział Celny w Zielonej Górze wchodzą w skład Izby Celnej w Rzepinie, która swoim zasięgiem obejmuje teren woj. lubuskiego. W tej Izbie pracuje obecnie 618 celników.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.