PARTNER PORTALU
  • BGK

Około 31 mln zł na wodne centrum

  • PAP    7 października 2013 - 18:58
Około 31 mln zł na wodne centrum

W Sanoku powstanie Wodne Centrum Rekreacji Sportu i Rehabilitacji. Koszt inwestycji oszacowany został na ok. 31 mln zł.
Pieniądze pochodzić mają m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, a także z programów unijnych. Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa sanockiego magistratu Agnieszka Frączek, wyłoniona została już koncepcja architektoniczno-urbanistyczna inwestycji.

„Koncepcję opracowała eM4 Pracownia Architektury Brataniec z Krakowa, która zostanie zaproszona do negocjacji na opracowanie projektu budowlanego. Sąd konkursowy w uzasadnieniu wyboru napisał m.in., że koncepcja dobrze wkomponowuje się w przestrzeń obiektów już istniejących. Jury urzekła również bryła obiektu, która gwarantuje właściwe relacje przestrzenne z górującym nad doliną zamkiem Królowej Bony i zespołem staromiejskim" - dodała Frączek.

Władze Sanoka chcą, aby projekt budowlany powstał do końca przyszłego roku. Frączek zaznaczyła, że projekt będzie podstawą do starania się o dofinansowanie tej inwestycji z różnych źródeł.

„Zamierzamy starać się o środki na budowę kompleksu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z NFOŚ, a także z programów unijnych" - podkreśliła.

Sanockie Wodne Centrum Rekreacji Sportu i Rehabilitacji ma być zlokalizowane na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Kompleks nowoczesnych basenów ma pełnić funkcję nie tylko rekreacyjną, ale także leczniczo-rehabilitacyjną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.